V referende budem hlasovať nohami.

Autor: Igor Kňazovický | 4.2.2015 o 10:07 | (upravené 4.2.2015 o 11:59) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  709x

Referenda 7.2. 2015 sa nezúčastním. Nezúčastním sa s plným vedomím  následkov svojho rozhodnutia.  Nechcem tým znevážiť inštitút referenda . Práve naopak referendum považujem za dôležitý prvok demokracie. Rozhodnutie hlasovať  „nohami“ je môj osobný občiansky postoj. Rozhodovanie o otázkach, ktoré síce uznal Ústavný súd ako relevantné, ja považujem za hlúpe.  Myslím si, že aj stupídna otázka môže byť ústavná. Pretože Slovenská ústava nezakazuje hlúposť ako takú.

Prečo nepôjdem hlasovať? Každá otázka musí dávať nejakú odpoveď. A každá odpoveď by mala mať nejaký zmysel. Odpovede na referendove otázky,  kladné alebo záporné, vlastne zmysel nedávajú. Skôr nabádajú k temným emóciám, ktoré sú v príkrom rozpore so svedomím slušného človeka. Zle nasmerované emócie dokážu zničiť celé spoločenstvá.

Myslím si že homosexuálne rodiny nie sú hrozbou . Nikomu . Neexistuje žiaden relevantný výskum, ktorý by dokazoval ohrozenie zdravia, vývinu alebo bezpečnosti detí vychovávaných  v takých domácnostiach. Existuje však štatistiky ktoré hovoria o ohrození detí v heterosexuálnych rodinách. A je ich dosť. Všetky deti v detských domovoch pochádzajú z heterosexuálnych vzťahov a rodín.

Rodinou podľa mňa je skupina ľudí ktorí majú voči sebe vzájomne puto a úctu. Rodinou môžu byť aj dvaja chlapi v domácnosti napríklad otec so synom a vnukom. Alebo stará mama s rozvedenou dcérou a jej potomkami. To, že je medzi nimi rodinné puto nie je pre gendrový pohľad až tak dôležité Takáto rodina môže vychovávať dieťa ba priam si ho môže aj adoptovať.  Ale rodina v ktorej sú splnené podmienky lásky , úcty, slušnosti a hlavne tolerantnosti, ale vznikla ako partnerstvo ľudí s rovnakým pohlavím to umožnené nie je. A naviac sa tu vytvára mýtus, že oni sú tie monštrá.  

Po sobote 7.2. homosexuálne páry budú aj naďalej žiť tak ako žijú, vychovávať detí ak nejaké vychovávajú. Iba v hlavách organizátorov, sympatizantov referenda a ich detí vyrastie strašiak:  Pozor sú tu „inakší“ z pohľadu rodiny „nebezpeční“ spoluobčania!  Deti neskôr zažijú sociálny šok, lebo zistia že sex nie je hriech a homosexualita bola na svete skôr ako Ježiš.   

Myšlienkový zámer referenda je  odobrať právo na rodinu podľa predstáv jednej skupiny, inej menšine. Referendum rovnako chce odobrať právo homosexuálom vychovávať detí, ktoré odvrhla „normálna“ rodina. To mi pripomína ideový základ „židovského kódexu“ ktorý tiež odberal práva  Židom s odvolaniam sa na kresťanské hodnoty.  Toto ja nemusím.  Vážim si si každého človeka a jeho slobodnú vôľu. K tomu nás nabáda aj Biblia. Tiež nás učí milovať blížnych ako seba samých a odpúšťať vinníkom. Držme sa toho.

V sobotu pravdepodobne pôjdem do prírody. Zadá sa mi to zmysluplnejšie ako zabiť čo i len 15 minút odpovedaním na hlúpe otázky. Urobím niečo zmysluplné pre seba aj pre túto spoločnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?