Ďakujem vám občania!

Autor: Igor Kňazovický | 12.3.2018 o 13:44 | (upravené 12.3.2018 o 13:59) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  746x

Ďakujem vám občania tejto krásnej krajinky že ste mi vrátili nádej. Nádej že slušnosť, čestnosť a pravda môže zvíťaziť nad zlobou nečestnosťou a násilím.

Zažil som rok 1968 veľa som síce nechápal ale v rodine sme cítili, že to čo sa stalo v 68 bol nádych ktorý bol v 69 zadupaný okovanou vojenskou čižmou. Roky po okupácii, roky normalizácie v mojej duši znamenali poníženie a beznádej. Rok 1989 zažal svetielko ktoré ukázalo cestu z temnoty. Eufóriu plazivo znovu vystriedal smútok z rozdelenia Československa a neskôr z uchopenia moci suitou ktorú z minulosti reinkarnovala Mečiarova politika.

Veci sa znovu začali vracať do slušných koľaji s nástupom Dzurindovej vlády, kde slušnosť zas dostala šancu. Bohužiaľ moc korumpuje. Poctivosť a slušnosť znovu bola potichu vystrnadená z našich myslí. Desať rokov ktoré nasledovali , nepočítam dvojročné nadýchnutie za Radičovej vlády, si démon lží nepoctivosti a klamstva vybudoval pevnú pozíciu vo verejnom priestore. Občania znova začali pomaly upadať do apatie či beznádeje.

Nepomáhali ani čoraz viac sa množiace indície a dôkazy o podvodoch, klamstve a rozkrádaní našej krajinky tými ktorých sme si zvolili. Hlas novinárov bol príliš slabý aby prebudil svedomie a chuť niečo s tým urobi. Smrť dvoch krásnych mladých ľudí ktorí, mali život pred sebou, je tragédiou nielen pre rodiny a ich blízkych. Je to tragédia Slovenska.  Je to tragédia svedomia je to tragédia ľahostajnosti.   Je skutočne smutné že na prebudenie svedomie toho národa bola potrebná nezmyselná smrť Jana a Martiny.

Ďakujem vám občania. Ďakujem za úžasnú silu s ktorou sme prišli v piatok povedať  svoj názor na námestia.  Ďakujem za to že sme umožnili svedomiu sa znova nadýchnuť a zasiať semienko nádeje, že pravda, láska a spravodlivosť  zvíťazia nad lžou nenávisťou a násilím.  Nádej znovu začala svietiť v mojej duši a v dušiach všetkých slušných ľudí. 

Nenechajme ju znovu vyhasnúť . Pre nás, pre naše deti, pre budúcnosť. 

 

                      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Potvrdil smrť stoviek Rusov pri útoku amerických vojsk v Sýrii. Teraz je mŕtvy

Maxim Borodin ako číslo vo vražednej štatistike.

EKONOMIKA

Pre GDPR menia pracovné zmluvy, e-shopy obchodné podmienky

Pri nákupe v e-shope pribudne nové políčko.


Už ste čítali?